Kış aylarında seyahat etmek sizlere sakın soğuk ve ürkütücü gelmesin. Kış festivallerine katılan değerli takipçilerimizden dinlediğimize göre, kış aylarında düzenlenen festivaller, kışın yapılan seyahat keyiflerini ikiye katlıyarak insanın içini ısıtmaya yetiyor. Kış festivallerine katılmayı seviyorsanız veya daha önce katılmadıysanız (ki bu yazımızı okursanız katılmaya karar verebilirsiniz.) , sizler için dünya genelinde düzenlenen kış festivallerini derledik.  Ayrıca unutmadan söyleyelim, festivallerin düzenlendiği şehirlerde otellerin doluluk oranı kış boyunca neredeyse tükenmekte. Eğer bir kış festivaline katılacaksanız mutlaka erken rezervasyon yapmanızda fayda var. Şimdi gelelim dünyanın en güzel kış festivallerine…

  • L’Escalade – İsviçre

lescalade

İsviçre Cenevre’de düzenlenen L’ecalade festivali kışın düzenlenen en güzel festivallerden bir tanesi. Cenevre’de 400 yıldır, aralık ayının ikinci haftasında düzenlenmektedir. Festival, Savoy Dükü’ne karşı kazanılan zaferi kutlamak amacı için düzenlenmektedir. Cenevre, L’eacalade festivali düzenlenirken bir film sahnesine dönüşmekte. Burada Cenevre’liler yöresel orta çağ halk kıyafetleri giyip, orta çağ silahlarıyla sokakta gösteriler yapıyor. Ayrıca müzik ve danslar’da orta çağı andırmakta. Cenevre’de düzenlenen bu festival her yıl yoğun ilgi görmekte olup çok sayıda turist çekmektedir. Cenevre’lilerin bu harika gösterilerini görmek oldukça büyüleyici. Festivalde kadınlar yöresel yemekler pişirip izlemeye gelenlere dağıtıyor. Sıcak çikolatalar sıklıkla tadabileceğiniz bir lezzet. Bu yüzden Cenevre halkı bu festivale Çikolata Festivali de diyor. 11 – 13 Aralık ayında bu festivale katılmanız mümkün, yolunuz bu tarihlerde oralara düşerse sakın kaçırmayın.

Eğer bu yazıyı okuduktan sonra İsviçre Cenevre’ye gitmeye karar verdiyseniz en ucuz uçak bileti ile gidebilme şansınız var. Anlaşmalı olduğumuz online bilet satış sistemi biletlerim.com sizlere en ucuz uçak bileti sunuyor. Yapmanız gereken ise web sitesini ziyaret ederek online olarak uçak bileti sorgulamanız ve 3 adımda satın almanız.

  • Sundance Film Festivali 2015 – ABD

sundance-film-festivali-abd

Bu yıl da  düzenlenecek olan Sundance Film Festivali, kapılarını festival severlere açıyor. Bu yıl 21-31 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenecek olan Sundance Film Festivali,  her yıl dolduğu gibi yine dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. Hem sinema sever, hemde içinizde hiç bitmeyen bir seyahat tutkunluğu var ise burada düzenlenen bu kış festivali sizin için biçilmiş kaftan. Dünya sinemasında vizyona girmiş ve girecek olan birçok filmi izleyebileceğiniz bu festivalde Utah Eyaleti’nde oldukça popüler olan kamp tatili yapabilme imkanınız var. Bu yıl düzenlenecek olan Sundance Film Festivali bilet satışları başlamış bile, eğer kışınızı böyle bir festivalde geçirmek istiyorsanız bu festivali sakın kaçırmayın, biletinizi hemen alın.

ABD’nin Utah eyaletine uçmak en mantıklı. Sizler için ucuz uçak biletleri sunuyoruz. Anlaşmalı olduğumuz biletlerim.com sitesinden Türkiye’nin her tarafından Utah uçak bileti sorgulayabilir online olarak satın alabilirsiniz. 21-31 ocak arasında düzenlenen bu eşsiz festivali sakın kaçırmayın.

  • Kiruna Snow Festival – İsviçre

kiruna-municipality-norway

Yanlış duymadınız. Siz okurlarımız gibi değerli tatil severler için her yıl düzenli olarak düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük kar festivalinden bahsediyoruz. İsviçre’nin Laponya’sında düzenlenen Kiruna kış festivali şanına yakışır bir organizasyonla düzenleniyor. Eskimolar diyarı olarak bilinen Laponya’da eşsiz bir festival keyfi yaşamak için burayı ziyaret edebilirsiniz. Bu festival ilk kez 1985 yılında düzenlendi. Bu yılda çok sayıda ziyaretçi alan festival sonraki yıllarda sürekli tekrar etti ve her yıl ziyaretçi sayısını yükseltti. 20-24 Ocak kış aylarında düzenlenen bu festivalin olduğu yerde otellerde hiç oda bulamayabilirsiniz. Bu yüzden erken rezervasyon yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Dillere destan kuzey ışıkları altında gerçekleşmesi festivalin görselliğine eşsiz bir izlenim katıyor. Her yaş grubuna hitap eden bu festivalde atlama gösterileri, snow aktiviteleri, kızak yarışları, ren geyiği gösterileri, kış fuarları ve eğlenceler düzenlenmekte.

Buraya gitmek istiyorsanız sizlere en ucuz uçak bileti fırsatı sunan biletlerim.com sitesinden kaldığınız yerden Kiruna Airport’u seçerek en ucuz uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Yukarıdaki festivaller kışın gidebileceğiniz sadece birkaç festival. Kışın düzenlenen festivallerin tamamını buradan takip edebilirsiniz.