Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Balkan’ların en iyi kayak merkezlerini anlatmaya çalıştık. Balkanların en iyi kayak merkezlerine düzenlediğimiz kayak turları paketlerimizden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kayak turları menülerinden istediğiniz bölgeyi seçim karşınıza çıkan kayak turları paketlerinden size uygun olanını seçmek ve bizi aramak.

Şimdi sizlere Balkanların en iyi kayak merkezlerini anlatalım. Malum kayak severler için bu kış hiçde iyi gitmiyor diyebiliriz. Kayak merkezleri tarafından yapılan araştırmalara göre yağan kar oranı kayak merkezleri için tatmin olmadı. Bu yüzden kar kalınlığı beklenen düzeye gelemedi. Haliyle sömetr tatilinde kayak turlarına katılan arkadaşlarımızdan olumlu yorum değil şikayet duyduk. Bu yüzden kışıyla yeteri kadar kayak merkezlerini dolduran meşhur balkanlarda kayak yapabilinecek yerleri araştırarak tecrübemize dayalı olarak sizlere sunmak istedik. Kayak turları paketlerimizden birini seçerek veya kendi özel şahıs arabalarınızla gidebileceğiniz bir kent Bulgaristan. Bunun yanında uçak ile de Bansko, Pomporovo ve Borovets kayak merkezlerine ulaşmak mümkün. Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek’teki kayak merkezleri Türkiye’ye bakıldığında cep yakmayan cüzi miktarlarda. Oteller yine aynı durumda hatta gecesi 37 TL ye kalabileceğiniz oteller bile bulmak mümkün. Bazen kampanyalar ve kapışmalar olduğunda bu durum bile düşüyor. :)

Uçak ile kayak turları’na katılmak istiyorsanız, yada kendiniz tur düzenleyecekseniz uçakla gittiğiniz Makedonya ve Bosna Hersek’e gitmek için önünüzde hiçbir engel yok. Hatta vize de almanıza hiç gerek yok. Şimdi sizlere balkanların en ünlü kayak merkezlerinin özelliklerini yazalım.

Bansko Kayak Merkezi:

Bansko, eşsiz bir kayak merkezi diyebiliriz. Bulgaristan’ın en popüler ve en büyük kayak merkezi. Bizde bu özellikleri göz önüne alarak Bansko’ya kayak turları düzenliyoruz. Bansko kayak turları paketlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 70 kilometreyi bulan pist, uzunluğuyla kayak severler için en güzel fırsatlardan birisi. Ayrıca bansko kayak merkezinde kar yağmasa bile karın yetersiz olduğu yerlerde yapay kar üretme makineleriyle kar üretilerek bu sorunu ortadan kaldırıyorlar. Gece kayak yapmak isteyenler için ideal bir kayak merkezi diyebiliriz.

Plato-Bansko

Bansko Kayak Merkezi – Bulgaristan

Pamporovo Kayak Merkezi:

Bir diğer balkanların ünlü kayak pistleri arasında yerini alıyor. Bulgaristan’ın ikinci büyük kayak pistidir. Rodop Dağları arasındaki pist eşsiz manzaralar ile insanı büyülemeyi başarıyor. Özellikle kayak yapmaya yeni başlayanlar veya orta düzeyde kayak yapanlar için en ideal kayak merkezlerinden birisi diyebiliriz. Burada kayak eğitmenleri görev almakta olup isterseniz kayak eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca Pamporovo’ya düzenlediğimiz kayak turlarına katılabilir en ucuz kayak turlarından sizde faydalanabilirsiniz. Pamporovo hakkında ayrıntılı bilgi için Blog yazımızdaki Pamporovo Kayak Merkezi yazısını inceleyebilirsiniz. En uygun pamporovo kayak turları için lütfen sitemiz kayak turları menüsündeki Pamporovo’yu seçin size uygun bir kayak turu paketi seçerek bizlere ulaşın.

pamporovo-kayak-turu

Pamporovo Kayak Merkezi – Bulgaristan

Borovets Kayak Merkezi:

Borovets, Avrupa’nın en uzun kayak pistleri arasında yerini alıyor. Rila Dağları arasında bulunan bu pist 45 kilometreyi buluyor. Burası aynı zamanda gece hayatıyla da ünlü bir yer. Borovets’e gelip kayak turunun yanında gece dışarı çıkarak gece hayatı yaşayabilir Casino, bar ve gece kulüplerinde dilediğiniz gibi takılabilirsiniz. Ayrıca Borovest, Bansko ve Pamporovo kayak merkezleri çok uygun fiyatlarda hizmet vermekte olup, Türkiye’nin 3te 1i kadar ücret almakta. Borovets’e düzenlediğimiz kayak turları’na buradan bakabilirsiniz. Ayrıca borovets kayak turlarında kampanyalarımız bulunmaktadır. Sitemiz kayak turları menüsünden Borovets’i seçerek size uygun kayak turu paketini inceleyip bizlere ulaşmanız yeterli oluyor. Borovets Kayak Turları için tıklayın..

borovets-kayak-merkezi

Borovets Kayak Merkezi – Bulgaristan

Popova Sapka

Balkanlar’ın en iyi kayak merkezleri arasında yerini koruyor. Makedonya’da bulunan Popova Sapka hem ucuz hem de vizesiz seyahat edebilme avantajı bulunuyor. Buradaki oteller çok uygun fiyata hatta 10€’dan başlayan oda fiyatlarını bile bulabilmeniz mümkün. Uçak bileti satın alarak Üsküp’e gidip buradan bir taksi ya da otomobile atlayarak Tetova şehrindeki Popova Sapka’ya gidiyorsunuz. Vize ücreti kesinlikle ödemiyorsunuz.

 

Popova Sapka - Makedonya

Popova Sapka – Makedonya

 

 

Kayak Turları hakkında yazılarımız gelecektir. Takipte kalın.