En eğlenceli olarak gördüğümüz kış sporlarından biri olan kayak bizlere eşsiz güzellikte bir an yaşatıyoruz. Kış sporları için çok yakınımızda bir çok seçenek var. Başka ülkelere gitmeye gerek duymadan Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden bir tanesini ziyaret edebilir harika bir an yaşayabilirsiniz. Harika bir kış tatili yaşamak istiyorsanız mutlaka kayak, snowboard, doğa yürüyüşü ve trekking yapmalısınız. Kış sporları sadece bunlardan ibaret olmadığını da burada hatırlatalım.

Kış aylarında çalışan bir kişiyseniz ve fazla bir tatil fırsatınız yok ise günübürlik kayak turu paketlerine dahil olabilirsiniz. Böylelikle haftasonu tatilinizi kayak yaparak harika bir şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz ile birlikte romantik bir kaçamak, karın üzerinde sucuk ekmek yemek, güzel bir otel konserine katılmak, doğa ile baş başa temiz bir hava almak için sizlere bahsedeceğimiz Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden birisini tercih etmelisiniz.

1- Bursa Uludağ Kayak Merkezi

İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Bursa Uludağ Kayak Merkezi günübirlik turlar için harika bir yer. İş adamlarının buraya kış turizmi yatırımı yapması, ulaşımın kolay olması, rahat ve konforlu otellerde kalma imkanı, çok sayıdaki pistler tercih etme nedenlerinden birkaçı. Aynı zamanda Türkiye’nin de en büyük kayak merkezi olma niteliğini taşımaktadır. Uludağ, Türkiye’nin en meşhur kayak merkezidir. Eğer güzel bir tatil fırsatı yaşamak istiyorsanız mutlaka Uludağ kayak turları paketlerimizden faydalanmalısınız.

uludag-kayak-merkezi

2- Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakınlığı ile bilinmektedir. Eski yeşilçam filmlerinin mekanı, lüks konumu, verdiği huzur ve temiz havası, çok sayıdaki pist alanları Kartalkaya Kayak Merkezi’ni en çok tercih edilen ikinci bir kayak merkezi haline getirmiştir. Sezon uzunluğu ve kar kalitesi nedeniyle daha çok profesyonel katılımcılar tarafından tercih ediliyor. Eğer harika bir kayak turu tatili yapacaksanız. Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi tercih sebebiniz olabilir.

kartalkaya-kayak-merkezi

3- Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’a yakın olan Kocaeli’nin en meşhur kayak merkezidir. Günübirlik kayak turları için çok ideal bir yer. Aynı zamanda yeni açılan bir kayak merkezidir. Kayak merkezine ulaşabilmeniz çok kolay. Ayrıca kayak merkezinin çok yakınında bir otel de bulunmaktadır. Saatte 4650 kişiyi taşıyan yüksek pist kapasitesi, uygun fiyatları ve çok sayıdaki pisti sizleri bekliyor. Eğer ekipmanınız yok ise Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak ekipmanları kiralamayı düşünüyorsanız sizlere bir ipucu verelim. Kayak merkezinde kiralamayın, şehir merkezini tercih ederseniz paranızın büyük bir kısmı cebinizde kalır. (Kayak zirvesindeki kayak ekipmanları kiralayanlar bize saymasın. :) )

kartepe-kayak-merkezi

4- Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Türkiye’nin en iyi kar kalitesine sahip kayak pistlerinden bir tanesidir. Toz kar kalitesi oldukça yüksek seviyelerdeki bu kayak merkezi yurt dışından çok sayıdaki ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Sakin bir yapısı, yüksek ve geniş pist alanları, pist merkezine yakın oteller, uygun fiyatları tercih etme nedenleri başında geliyor. Buraya ulaşmak isterseniz hava uçak seyahatini tercih ettiyseniz kayak merkezine ulaşmanız çok kolay.

erciyes-kayak-merkezi

Yukarıda saydığımız kayak pistlerin yanı sıra Türkiye’nin en güzel kayak merkezleri

5-Palandöken Kayak Merkezi / Erzurum

6-Sarıkamış Kayak Merkezi / Kars

7-Ilgaz Kayak Merkezi / Kastamonu

8-Davraz Kayak Merkezi / Isparta

9-Konaklı Kayak Merkezi / Erzurum

10-Saklıkent Kayak Merkezi/Antalya

11-Kars Cıbıltepe Kayak Merkezi

12-Ordu Çambaşı Kayak Merkezi

13-Erzincan Ergan Kayak Merkezi

14-İzmir Bozdağ Kayak Merkezi

15-Bolu Esentepe Kayak Merkezi

16-Bitlis Merkez Kayak Merkezi

17-Bitlis Tatvan Kayak Merkezi

18-Van Merkez Kayak Merkezi

19-Siirt Merkez Kayak Merkezi

20-Bayburt Kayak Merkezi

21-Bingöl Yolaçtı Kayak Merkezi

22-Ağrı Bubi Dağı Kayak Merkezi

23-Muş Merkez Kayak Merkezi

24-Erzurum Kandilli Kayak Merkezi