Bansko-8

Bansko, bulgaristan’ın şirin ve tarihi bir tipik kasabasıdır. Kayak turları düzenlediğimiz bansko kentinde 120’ye yakın kültürel anıt, müzeler, etnografyalar bulunuyor. Bansko kentinin en göz alıcı yerlerinden biri olan Kutsal Trinity Kilisesi 30 metrelik bir çan ve saat kulesi barındırmakla kalmıyor tarihi yapıtıyla gözleri üzerine çekiyor.

Bansko kasabasının etrafını çevreleyen Pirin dağları, bu dağların çevrelediği alan Pirin Ulusal Parkı olarak anılmakta. Pirin Ulusal parkı ayrıca UNESCO dünya miraslar listesinde alınmış ve koruma altına alınmış durumda. Bansko kayak turları düzenleyerek eşsiz bir kayak keyfini sizlere sunuyoruz. Bansko’da kayak merkezleri irili ufaklı göllerle çevrilmiş, yemyeşil doğasıyla ilgi çekici bir bölge halini alarak trekking meraklıların gözdesi haline gelmiş bulunmakta.

Bansko Kayak Merkez, Bulgar kentinin en büyük ve en iddialı kayak merkezi konumunu koruyor. Bu kayak merkezi 2014 kış olimpiyatları için onay almış,  Avrupa kayakçılarının yeni gözdesi olup favori kayak merkezlerine girmiştir. Ayrıca, dünya kayak şampiyonu Alberto Tomba’nın kayak yaptığı pistte Bansko’da bulunuyor. Tomba ismiyle anılan meşhur Siyah zorluk dereceli kayak pisti burada bulunuyor.

albeto-tomba-bansko

Anlattığımız üzere Bansko kenti 930 metre rakıma sahip Bulgaristan’ın meşhur Pirin dağlarının yamancında bulunuyor. Bansko kayak turları ve Snowboard pistleri bansko kayak pistleri 990 metre ila 2600 metre arasında zorluk seviyelerine göre her türlü kayak pisti bulunmaktadır. Bansko kayak merkezindeki pistlerin en ünlüsüde ünlü kayak şampiyonu Alberto Tomba’dan almış olan siyah zorluklu Tomba Pisti’dir.Bansko’da toplam 13 kayak pisti bulunuyor. Bunlarda 6 tanesi mavi, 5 tanesi kırmızı ve 2 tanesi siyah pisttir. Pistlerin toplam uzunluğu 65 kilometre uzunluğundadır.

Bansko kayak turları paketimizden birini satın alarak bu eşsiz yere seyahat edebilir ve hiçbir sıkıntı ile karşılaşmayarak kayak keyfinizi yaşayabilirsiniz.

Bansko’da 3 adet Chair Lift, 8 Adet Drag Lift ve 1 Adet Gondola lifti bulunmaktadır. Litf kapasiteleri oldukça yüksek olan ve saatte 14 ile 200 kişi arasında taşıma yapmaktadır. Bansko’daki Liftler saat 8:30 ile 16:30 arasında sürekli açık olup hizmet vermektedir. Bansko Kayak Metkezi Aralık – Mayıs aralarında hizmet veriyor. Bazı durumlarda ve yerlerde karın yetersiz olduğu aanlarda pistlerin çeşitli yerlerine konumlandırılmış olan 44 adet technoalpine yapay kar makineleriyle kar üretiyor ve son ana kadar kayak keyfi yapabilme konforu sağlıyorlar.

Bansko kentine alternatif olan kayak merkezleri Borovets ve Panporovo bulunuyor. Bansko bu kayak merkezlerine göre daha iyi kayak yapma imkanı sunuyor. Hava koşullarını göz önüne alarak bansko’da bazı pistlerde saat 18:30 ile 21:30 arasında gece kayağı yapma fırsatı sizlere sunuyor. Sizler kayakkeyfi.net bansko kayak turu paketlerinden bir tanesini satın alarak bansko gece kayak turu yapma keyfi fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bansko, snowboard’cular için yapmış olduğu Funpark’ta zek alabilecekleri muhteşem bir parkur bulunuyor. Ayrıca çocukları ile Bansko Kayak Merkezi’nde tatil yapmayı seçen aileler için 4-7 yaş arası çocuklara özel Ski Oyun ve Kayak Öğrenme Parkı bulunuyor. Bu sayede çocuklarını kayak yapmayı öğreniyor, siz eğlenirken onlarda kayak turunun keyfini yaşıyor.

Bu yazımızı okuduktan sonra bansko’ya kayak turu yapmaya mı karar verdiniz. Burayı tıklayın ve bansko kayak turları sayfamızdan herhangi bir paketimizi seçin ve bizi arayın yada rezervasyon yapın biz arayalım.

BANSKO KAYAK PİSTİ VE KAYAK PİSTİ HARİTASI

basko-kayak-merkezi  bansko-kayak-merkezi-2 bansko-pisti