Sevgili takipçilerimiz, bu yazımızı eğer okuyorsanız ilginizi çekmiş yada “Kış ayında balayına çıkmak” gibi bir düşünceniz var ama nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. Merak etmeyin, bu yazımızı okuduktan sonra aklınızda mutlaka bir şeyler oluşacaktır.

winter-snow-fun-s

Yeni evlenecekseniz yada yeni evliyseniz kış veya sonbahar aylarında balayına çıkacaksanız sizlere birkaç tavsiyemiz var. Balayına çıkacaksanız en önemlisi cep yakmayacak bir balayına çıkmak istiyorsanız balayı önerilerimizi mutlaka dikkate alın deriz. Tercihinizi yapabilmeniz için birkaç hususa cevap bulmanız gerekiyor. Yüksek bembeyaz tepelerde kayak yapmak mı istiyorsunuz, doğa ile iç içe olan yemyeşil alanları seyretmeye doyamamak mı istiyorsunuz?, Romantik bir şehirde dolaşmak mı istersiniz, yoksa termal sıcaklıklarda harika bir balayı keyfi mi yapmak isterseniz? Bu önerilerimizin hepsini balayı turlarımızda bulabilirsiniz!

Sonbahar veya Kış aylarında balayına gidilebilecek şehirler

1.Dubai

dubai-winter

Sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde kısacası her mevsimde çokça tercih edilen yerlerden birisi ise Dubai’dir. Dubai balayı için oldukça uygun bir seçenek olarak tercih edilebilir. Dubai’nin gelişmiş bir ülke olmasından kaynaklı son yıllarda en popüler şehirlerden biri haline geldi. Sıcak kumsalları, masmavi denizi, romantik balayı otelleri, büyük alışveriş merkezleri, yüksek mimari binaları, çöl safarisi, yakın bir yerde olması, hafif iklimi ve fiyatların yaşam kalitesine göre çok uygun olması balayına gidecek çiftlerin tercih sebepleri arasında yer alıyor. Dubai 4 mevsim bir yaz havası yaşıyor diyebiliriz. Kış aylarında da hafif bir sıcaklığa sahip olan Dubai’de kayak yapma imkanı da bulabilirsiniz. Dünya’nın en büyük alışveriş merkezinin altındaki kayak pisti sizlere dört mevsim kayak imkanı yapabilirsiniz.

Dubai’ye gitmek için ise uçak seyahatini tercih edebilirsiniz. Dubai uçak bileti için anlaşmalı olduğumuz biletlerim.com sitesinden en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Yetkili arkadaşları arayarak balayı indirimi istediğinizde indirim yapacaklarına eminiz. Dubai ucuz uçak bileti için burayı tıklayınız.

2. Kıbrıs

balayı

Kış ayları için gidebileceğiniz balayı önerilerinden bir tanesi de Kıbrıs’tır. Kıbrıs’ın harika havası altında ve tarihi yerlerini dolaşarak evliliğinize ayrı bir tat kadabilirsiniz. Rezervasyon yapabileceğiniz oteller harika hizmetler veriyor diyebiliriz. Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs, hafif bir hava, masmavi denizi ile yeni evli çiftlerinin kalbini kazanmayı başarıyor. Kıbrıs bir ada ülkesi olduğu için uçak ile seyahat etmeniz gerekiyor. Ercan Havalimanı’na alacağınız uçak bileti ile Kıbrıs’a gidebilirsiniz. İsterseniz firmaların düzenlediği Kıbrıs turlarına da katılabilir daha ekonomik bir balayı yaşayabilirsiniz.

3. İtalya

italya-balayı

Kış ayını harika bir kar yağışı altında yaşamak, şehir gezisi yapabilmek, kültür, sanat, müze, tarihi eserleri gezebilmek için İtalya sizin için biçilmiş bir kaftan. İtalya’nın çeşitli kentlerindeki harika eserleri altında aşkınızı tazeleyebilirsiniz. İtalya’nın romantizm şehirlerinden bir tanesi olan Roma’yı ziyaret edebilirsiniz. na katılarak Roma, Venedik, Pisa ve Floransa’yı gezme imkanı yakalayabilirsiniz. İtalya yeni evli çiftler için harika bir balayı destinasyonu. Sonbahar ve kış aylarında balayına çıkacak olan çiftler için hemen ekonomik hemde mesafe açısından oldukça popüler. İtalya’ya gidebilmek için en uygun ulaşım yolu uçak seyahati. Alacağınız İtalya uçak bileti ile ülke genelindeki kentlerde bulunan havalimanlarına uçabilir ve İtalya’da harika bir balayı geçirebilirsiniz.

 4.Orta Avrupa (Prag, Viyana, Budapeşte)

prag-winter

Kışın balayına nereye gidebilirim sorusuna bulacağınız cevaplardan en güzeli yurtdışı balayı turları diyebiliriz. Orta Avrupa destinasyonlarından bir tanesini seçerek harika bir balayı yaşayabilirsiniz. Tarihin, sanatın, kültür ve edebiyatın tutkunları için Prag, Viyana ve Budapeşte en çok tercih edilen balayı destinasyonlarından birkaçı. Buradaki Katadrallerden tutun müzeler, opera binaları, klasik müzik konserleri, yılbaşı eğlenceleri size müthiş bir an yaşatacaktır. Daha sonra anılarınızı hatırladığınızda pişman olmayacaksınız diyebiliriz. Bu ülkelere gidebilmek için uçak bileti seyahatini tercih edebilirsiniz. En uygun uçak bileti fiyatları sunan anlaşmalı sitemiz biletlerim.com üzerinden biletinizi satın alabilirsiniz.

 

5. Balkanlar (Bulgaristan,Bansko, Borovets)

bansko-kayak-balayı

Yurtdışı balayı önerileri nelerdir sorumuza en güzel cevaplarından bir tanesi de herhalde Balkan ülkeleri olurdu. Kışın balayına nereye gitmeliyim sorularına cevap olabilecek balkan ülkeleri arasındaki Bulgaristan sizlere çok uygun fiyata harika fırsatlar sunacaktır. Balayı için uygun yerler arayan çiftler cebimden fazla para çıkmasın ve balayımı harika bir şekilde yaşamak istiyorum diyorsa Bulgaristan’daki Bansko harika bir destinasyon. Bansko kayak turları paketlerimizi inceleyerek kayak turlarına katılabilir sevdiğiniz ile birlikte çok uygun fiyata 3 gece 5 gün veya 4 gece 5 gün harika bir balayı yaşayabilirsiniz. Bansko’nun İstanbul’un hemen yanı başında olması çiftlerin onu en çok tercih etme nedeni. Bansko’ya alternatif olarak Borovets turlarına katılabilirsiniz.

Bansko Kayak Turları için tıklayınız.

Borovets Kayak Turları için tıklayınız.

Bulgaristan Bansko, Borovets sizin içinize sinmediyse balayı için harika kentler arasında olan Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Dubrovnik, Podgorica, İşkodra, Tiran, Budva, Kotor, Ogrid, Kavala, Selanik gibi birçok şehir bulunmakta. Kış balayı yaşamak isterseniz bu balkan kentlerini mutlaka tercih etmelisiniz.

Türkiye Kayak Merkezleri

kis-dugunu-fikirleri

Yabancı ülkelere gitmek istemiyorum. Kendi ülkemde balayımı yapmak istiyorum. Diyorsanız kışın balayına gidilecek yerler arasında sizlere önereceğimiz yerler; Uludağ, Kartalkaya, Erzurum Palandöken, Ilgaz ve Kartepe kayak merkezleri. Romantik bir balayı için bu kayak merkezleri sizi ve sevdiğinizi bekliyor.