2015 yazında bol bol denize girdik, güneşlendik hatta ruhumuzu dinlendirmek için dalga seslerini dinledik. Bazılarımız hiç fırsat bulamayıp tatil bile yapmamış olabilir ama farketmez. Kısa veya uzun tatilleri hep sevdik, sevmeye de devam edeceğiz. Yaz tatillerinin yanında kış tatilleri de harika bir olanak sağlayabilir. Eğer yaz tatili yapmamış veya yaptıysanız tekrar tatile çıkmak istiyorsanız kış tatilleri sizin için biçilmiş kaftan.

Kış tatilleri için çeşitli olanaklar olsa da genellikle düzenlenen kayak turları bunların en popüleri. Eğer tek başınıza tatile gitmeyi sevmiyorsanız, aileniz ile özel aracınız veya uçak ile gittiğinizde çok masrafınız oluyorsa sizler için harika alternatiflerimiz var. Bansko kış tatilleri için tam bir kayak merkezi. Kış tatilini tam anlamıyla yaşayacağınız bu kayak merkezinde harika deneyimler yaşayabilirsiniz.

Bansko Dağları

Bansko şirin bir Bulgaristan kasabası. Türkiye’ye yakın olması onu çok fazla tercih nedeni yapmıştır. Şirin kasaba Bansko geçmişin izlerini günümüze kadar taşımayı başarmış, doğa güzellikleri, pistleri  ve tarihi zenginlikleriyle tatil severlerin keşfini bekliyor. Kesinlikle Bansko’ya sadece kayak yapmak için gitmediğinizi belirtmek isteriz. Sizlere Bansko turlarımızda geçirdiğimiz birkaç günü paylaşmak istiyoruz.

3 gece 5 gün veya 4 gece 6 gün Bansko kayak turu kampanyalarımızdan bir tanesine katılarak eşsiz Bansko Kayak Turu tatilinizi yaşayabilirsiniz. Hadi Bansko sizleri bekliyor. Gelin hep beraber Bansko’da neler yapabiliriz onlara bakalım.

Trinity Kilisesi’ni mutlaka ziyaret edin. Serbest kaldığımız günlerden bir tanesinde burayı ziyaret edebilir, 30 metre yüksekliğindeki kasabanın en göz alıcı tarihi yapılarından birini gözlerimiz ile görebiliriz. 1838 yılında inşaa edilmiş Trinity Kilisesi’nin tarihi saat ve çanını mutlaka görmelisiniz.Buraya geldiğinizde tarihin size ellerini uzattığını hissedeceksiniz.

PİRİN ULUSAL PARKI

Kayak Bansko için sadece bir aktivite. Bunların yanında gece eğlenceleri ile sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Pirin Ulusal Parkı Bansko’da ziyaret edebileceğimiz yerlerden biri. UNESCO tarafından koruma altında. Bu park doğa sporları ve trekking için biçilmiş kaftan. Biz ise fotoğraf makinemiz ile doğayı ölümsüzleştirmeyi seçiyoruz. Öyle güzel anlar yakalarsınız ki, kendinize has bir sergi açabilirsiniz. Pirin Dağları’ndaki Vihren Tepesi’ne doğru geldiğinizde çok fazla krater görü göreceksiniz. Bu göllerde düzenlenen trekking turlarına mutlaka katılın. Üstelik çokda ucuz. Göllerin etrafını turlamanın keyfini paha bile biçemezsiniz.

Bansko’da gece Mehane’lere çıkıyoruz. Mehanelerdeki meşhur Bulgaristan kaşar ve kaşkaval peynirlerini tadıyoruz. Bunların yanında şarap severler için eşsiz lezzetteki meşhur Bulgaristan şaraplarını tercih edebilirsiniz. Bulgarların Mehane adını verdikleri geleneksel Bansko tavernalarına hayran kalacaksınız. Bu mehanelerin bağzılarında canlı bulgar müziği bile dinleme şansınız var.

Kısacası Bansko harika bir yer. Kış tatilleri için mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında diyebiliriz. Uludağda 3 günlük geçirdiğiniz tatil ücretiniz ile Bansko’da bir hafta boyunca üst düzeyde eğlenebilirsiniz diyelim ve bitirelim.

Sizler için kayakkeyfi.net (Berhel Turizm markasıdır) olarak Bansko’ya kayak turları düzenliyoruz. Bu kayak turlarımızı sizler için %15 indirimli fiyata düşürdük ve güncelledik. Bansko Kayak Turu paketlerimizden bir tanesini online olarak rezerve edin, sevdiklerinizde eşsiz Bansko zevkini yaşayın.