Kış aylarının gelişi ile kış tatilleri de ön plana çıkmış durumda. Kış tatilleri için ziyaret edilebilecek bir çok yer ve mekan var. Kış tatillerinde en çok yapılan aktivite ise kayak etkinlikleridir. Bu blog yazımızda yapacağınız kış tatilinde yanınıza almanız gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Sonra eve hasta dönmenizi istemeyiz.

Kış tatili için kayak merkezleri yada tatile gideceğiniz oteli seçmenizin yanında tatile çıkarken yanınıza alavağınız eşyaları seçmek de çok önem taşımaktadır. Bavulunuzu hazırlarken bakabileceğiniz “Kayak Tatiline Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler” yazımıza göz atmadan tatile çıkmayın. Yazımızı okuduğunuzda bavulunuzdaki eksiklikleri tamamlayacaksınız.

1- Eldiven, bere ve atkı takımı

Kışın soğuklarına karşı yüzünüzü, elinizi ve başınızı soğuğa karşı koruyacak olan Eldiven, bere ve atkı takımı almayı unutmayın. Eğer valizinize bir takım koyduysanız size tavsiyemiz ikinci bir takımıda bulundurmanız.

Ucuz Kayak Turları

2- Kalın çoraplar ve örgü çorapları

Kış tatilinde kayak yaptığınız zaman yada yürüyüşe çıktığınız zaman ayaklarınızı soğuğa karşı sıcak tutacak kalın çoraplarınızı yanınıza almayı unutmayın. Hatta birden fazla çorap alarak üst üste çorapları giyebilirsiniz. Böylelikle size örgü çorap tadında bir sıcaklık sağlayacaktır. Eğer örgü çorabınız varsa mutlaka yanınıza alın işinizi çok görecek ve ayaklarınızı sıcak tutacaktır.

Ucuz Kayak Turları

3- Kış botları

Kayak için kullanacağınız botu yanınıza almayı unutmayın. Ayaklarınızı çoraplardan sonra koruyacak elaman olan botlarınızı sakın yanınızdan ayırmayın. Eğer kayak yapmayacak iseniz normal bir kış botu alabilirsiniz. Böylelikle yürüyüşleriniz sırasında düşüp kaymanızın önündeki riskleri kapatabileceksiniz.

Kayak_Botu

4- Kalın kıyafetler ve montlar

Kış tatiline çıkıyorsunuz. Yanımıza alacağımız tabii ki de sıcak ve kalın elbiseler ve montlar dediğinizi duyar gibi olduk. Evet, kalın kıyafetler ve montları yanınıza alın. Kalın kıyafetlerinizi, varsa boğazlı kazaklarınızı ve kayak pantolonlarınızı valizinize koyun. Birden fazla montunuz var ise hepsini götürün çünkü sizleri soğuğa karşı koruyacak ve sıcak tutacaklardır.

Kayak_Tatili_Kalin_Giysiler

5- Kayak çantası

Eğer profesyonel bir kayakçı adayı iseniz bunu mutlaka bilmeniz gerekiyor. Kayak tatiline çıkarken yanınıza almanız gereken mutlaka bol cepleri olan bir kayak çantası. Bu cepler daha sonra sizin çok işinize yarayacak bunu kayak tatiliniz sırasında göreceksiniz. Hatta belkide bu cepler size yetmeye bilir de.

Ucuz Kayak Turları

6- Kayak Ekipmanları

Kayak tatiline çıkıyor iseniz mutlaka kayak ekipmanları unutmayın. Bu kış türk hava yolları kayak ekipmanlarınızı ücretsiz taşıyor. Kayak tatiline çıkarken hangi kayak ekipmanları gerekiyor derseniz buradan sizler için yazmış olduğumuz kayak ekipmanları yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca kayak tatilinize uçak ile ulaşacaksanız anlaşmalı olduğumuz biletlerim.com sitesinden ucuz uçak bileti bulabilir, en ucuz uçak bileti ile yurt dışına uçabilirsiniz. Ayrıca eğer sorgulamanız sırasında Türk Hava Yolları’nı seçerseniz kayak ekipmanlarınıza hiç bir ücret vermeden taşıttırabilirsiniz. Hemen uçak bileti arayarak seyahate başlayabilirsiniz.

Ucuz Kayak Turları

7- Kış Lastikleri ve Zincirler

Bu belkide en önemlisi. Eğer kayak merkezlerine özel aracınız ile ulaşacaksanız aracınızda mutlaka kış zincirlerini bulundurun. Aracınızın lastiklerini kış lastikleri ile mutlaka değiştirin. Eğer zincir takmayı bilmiyorsanız mutlaka seyahate çıkmadan önce internet üzerinden yada bilen birisi aracılığıyla aracınıza kış zinciri takmayı mutlaka öğrenin.

zincir_kar_otomobil_a

8- Günlük elbiseler

Dünya üzerindeki birçok kayak merkezinde kapalı alan aktiviteleri de bulunmaktadır. Eğer bu etkinliklere katılacak iseniz mutlaka yanınıza günlük elbiseler almanızı öneririz, haliyle kapalı alanda kayak elbiseleriniz ile aktivitelere katılırsanız gülünç duruma düşersiniz.

 

Yukarıdaki elemanların hepsini temin edip valizinize ekleyin. Daha sonra kayak tatili için hazırsınız. Firmamızın düzenlediği kayak turu paketlerimizden olan Bansko Kayak Turları sizin için harika bir tatil fırsatı olabilir. Alternatif olarak düzenlediğimiz Borovets Kayak Turları’na en uygun fiyata katılabilirsiniz. Paketleri incelemek için aşağıdaki bağlantılardan bir tanesine tıklayabilirsiniz.

Bansko Kayak Turları

Borovets Kayak Turları