Bulgaristan,Balkanlar’da yer alan ülke. Batıda Sırbistan ve Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeydeRomanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile çevrilidir. 110 bin 994 kilometrekarelik yüzölçümüyle Avrupa’nın en büyük 16. ülkesidir. Bulgaristan, eşsiz güzellikler sunan sıcak kanlı insanlarla dolu olan bir ülke.

Bulgaristan Kayak Merkezleri Nerelerdir ?

Bulgaristan eşsiz güzellikleri içerisinde olan kayak merkezleri kaliteli bir zemin ve uzun pistler sunuyor. Kaliteli bir kar zemininde ve uzun pistlerde kayak yapmak isteyen hem de “çok masraflı bir gezi olmasın” diyenler, son yıllarda Bulgaristan’a akın ediyor. Pekçok turizm şirketleri buralara uçakla ve otobüsle gidiş imkanları sunup, kayak turları düzenliyor.

kayak-merkezi

Bulgaristanda popüler olarak 3 kayak merkezi yer almakta.

  • Bansko Kayak Merkezi
  • Borovest Kayak Merkezi
  • Pamporovo Kayak Merkezi

Bizlere kayak keyfi yaşatan bu üç eşsiz yere firmamız Berhel Turizm olarak götürüyor ve kayak keyfini sizlere sunuyoruz.

Birlikte bu üç kayak merkezimizi tanımaya başlayalım mı ?

BANSKO KAYAK MERKEZİ

Bankso Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezi diyebiliriz. Bansko UNESCO’nun koruması altında olan Pirin Dağı’nın yamacında yer alıyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi yapılarıyla ünlü olan BANSKO, Nisan ayına kadar kayak yapma imkanı sunuyor. BANSKO’da sezon boyunca mevsim şartları uygun olmazsa yapay kar üretiliyor. Bansko’da şimdiye kadar birçok uluslar arası yarış organizasyonları yapıldı. Öyle ki BANSKO KAYAK MERKEZİ’nin toplam uzunluğu 70 kilometreyi buluyor. Altı Mavi, Beş Kırmızı ve İki Siyah dereceli pistlerin lift kapasiteleri oldukça yüksekki saatte 14 bin 200 kişi taşıyabiliyor.Ayrıca gece kayak keyfi yaşamak isteyenler için Bansko’da 650 metre uzunluğunda aydınlatışmış kayak pisti bulunuyor. Snowboardçular için FunPArk yer almakta.Hem rahatça kayak yapmak isteyen, hemde masrafım çok olmasın diyenlerin tercih ettiği BANSKO’ya sizi götürüyor ve eşsiz kayak keyfi yaşatıyoruz.

basko-kayak-merkezi  bansko-kayak-merkezi-2 bansko-pisti

BOROVEST KAYAK MERKEZİ

Rila Dağları’nın çam ağaçları arasında yer alan Borovest kayak merkezi, Avrupa’nın en uzun tesislerden birine sahip. Olimpiyat oyunları düzenlemek amacıyla geliştirilen en uzun pist 6 kilometre. Toplam pist uzunluğu ise 45 kilometreyi buluyor. Bu arada 15 ayrı lift (bir gondol, iki telesiyej, 12 teleski) ile sıra beklemeden pistlere ulaşabiliyorsunuz. Borovets, kayak merkeziyle olduğu kadar gece hayatıyla da ünlü. Pek çok casino, bar ve gece kulübünün yanı sıra restoranlarında da dünya mutfağından örnekler tadabilirsiniz. Bu arada Samakov Otelin çatı katında bulunan Panorama Bar’dan bölgenin manzarasını izlemeden dönmeyin. Borovest’e de Türkiye’den pek çok tur düzenleniyor.

borovets-kayak-merkezi borovets-kayak-pisti botovets-kayak-merkezi

PAMPOROVO KAYAK MERKEZİ

Güneydoğu Avrupa’nın bilinen kayak merkezlerinden Pamporovo’da toplam 25 kilometre uzunluğunda farklı zorluk derecelerinde pistler buluyor. Büyük slalom için yarış kayak pisti de var. “Ben profesyonel kayakçı değilim ki!” diyenler için kolay ve orta düzey parkurlar oldukça fazla. 18 lift saatte 8 bin 500 kişi taşıyabiliyor. Yıl boyunca ortalama 150 gün kar bulunan merkezde, her ihtimale karşı suni kar makineleri var. Rodop Dağları’na özgü mimari tarzında yapılmış otellerde akşamları partiler, eğlenceler de düzenleniyor.

map-pamporovo Pamporovo pamporovo-kayak-merkezi